AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na Osman Nuri Kabaktepe seçildi « 34GÜNDEM

SON DAKİKA

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na Osman Nuri Kabaktepe seçildi

AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın 7. Olağan İl Kongresi, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı kongrede, delegelerin oylarının tamamını alarak AK Parti İstanbul İl Başkanı seçilen Osman Nuri Kabaktepe, “İlk günkü heyecan ve ruhla geleceğe koşacağız” dedi.

Bu haber 24 Şubat 2021 - 23:30 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

‘İnandığın Yolda Yürü’ temasıyla gerçekleştirilen AK Parti’nin İstanbul 7. Olağan İl Kongresi’ne; Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, eski Başbakanlardan Binali Yıldırım, Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Erkan Kandemir, Mahir Ünal, Fatma Betül Sayan Kaya, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TBMM Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş, İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, eski İl Başkanı Bayram Şenocak ile eşi Ayşegül Şenocak, milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

ERDOĞAN: “HERKESİ MUHABBETLE KUCAKLAYACAK DAVA ARKADAŞIMIZA İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ TEVDİ EDİYORUZ”Osman Nuri Kabaktepe’nin öncülüğünde İstanbul’da hizmet bayrağının çok daha yukarılara taşınacağını vurgulayan Erdoğan, “Esasen değişim dediğimiz, hayatın gerçeğidir. Bazen de herhangi bir sebep aranmaksızın gelir kendini dayatır. Mesela bugün de burada bizim adımıza İstanbul’un her ilçesini, her mahallesini, her caddesini, her sokağını, her hanesini muhabbetle kucaklayacağına inandığımız bir dava arkadaşımıza il başkanlığı görevini tevdi edeceğiz. 1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul’a il başkanı yapıyoruz. Osman Nuri Kabaktepe çok uzun yıllardır şahsen tanıdığımız, gayretine, samimiyetine, davamıza olan sadakatine bizzat şahitlik ettiğimiz bir kardeşimizdir. Kendisinin Bayram Şenocak kardeşimizden devraldığı sancağı İstanbul’umuzda çok daha yukarılara taşıyacağına inanıyorum. Bu vesileyle geçtiğimiz dönem il başkanlığı görevini yürüten Bayram Şenocak kardeşime ve ekibine de şu ana kadar hizmetleri sebebiyle şahsım, bütün yol arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bu iş tabii burada bitmiyor, sadece bir virgül. Kendileriyle bundan sonra farklı platformlarda birlikte çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

ERDOĞAN: “İSTANBUL’A AŞKLA HİZMET ETTİK”

Kadim şehir İstanbul’a aşkla hizmet ettiklerini ifade eden AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, “İstanbul, insanlık tarihinin de, İslam medeniyetinin de, Türk tarihinin de sembolüdür. Çünkü İstanbul; eşsiz konumu, tarihi mirası, tabii güzellikleri, her alandaki engin birikimi ve en önemlisi insani değerleriyle kâinatın en kıymetli hazinesidir. İşte bunun için biz İstanbul’a ram olduk. İşte bunun için biz İstanbul’a aşkla hizmet ettik. İşte bunun için biz İstanbul’a ömrümüzü adadık. İşte bunun için hep Boğaz’ın dört muhafızı olarak gördüğümüz Telli Baba’ya, Yuşa Hazretlerine, Yahya Efendi Hazretlerine ve Hüdayi Hazretlerine layık olmaya çalıştık. İşte bunun için hepsi de İstanbul’da meftun olan rahmetli Menderes’in, rahmetli Özal’ın, rahmetli Erbakan Hocamızın miraslarını yaşatmanın gayreti içinde olduk. Şair, ‘Davası olmayanın sevdası olmaz. Sevdası olmayanın öfkesi olmaz.’ diyor. Eğer zaman zaman öfkeli gözükmüşsek, işte bu sevdamızdandır. Karşımıza kim dikilirse dikilsin, önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, geride hangi oyunlar oynanırsa oynansın, ülkemize, milletimize ve İstanbul’a hizmet davamızdan asla vazgeçmedik.” diye konuştu.

ERDOĞAN: “SON 18 YILDA İSTANBUL’A 275 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK”

İstanbul’da çok sayıda vizyon projeyi hayata geçirdiklerini belirten Erdoğan, “Son 18 yılda İstanbul’a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? Sadece son 18 yılda İstanbul’a 275 milyar TL, yani eski rakamla 275 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Eğitimde 38 bin 361 adet yeni derslik kazandırdık. 1 milyonun üzerinde yüksek öğrenim öğrencisinin öğrenim gördüğü, 37 bin 500 akademik personelin çalıştığı İstanbul’a toplam 38 adet yeni üniversite kurduk. Toplamda 13 bin 677 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurt binaları açtık. Birkaç yıl içinde de yüksek öğrenim yurt kapasitesini 2 katından fazla arttıracak yatırımlarımız şu anda sürüyor. İstanbul’a 46 adet yeni spor tesisi kazandırdık. Sosyal yardımlarda son 18 yılda toplam 17 katrilyon, yeni rakamla 17 milyar lira tutarında kaynak aktararak ihtiyaç sahibi İstanbullu kardeşlerimizin yanında olduk. Sağlıkta 17 bin 534 yatak kapasiteli 66 hastaneden oluşan 163 adet sağlık tesisi inşa ettik. Toplamda 950 yatak kapasiteli 3 hastanemizle birlikte 17 sağlık tesisimizin yapımı devam ediyor. Bunların dışında İstanbul’a kazandıracağımız plan, proje ve ihalesi devam eden toplamda 9 bin 582 yatak kapasiteli 60 sağlık tesisimiz var. Böylece İstanbul’u sadece ülkemizin değil dünyanın en önemli sağlık merkezlerinden biri haline getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin İstanbul 7. Olağan İl Kongresi’nde, Üsküdar Belediyesi Engelliler Merkezi Müdürlüğü’nde eğitim gören 19 yaşındaki Tuana Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ithafen ‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda’ şarkısını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da eşlik ettiği şarkıya, katılımcılar da cep telefonlarının ışıklarını yakarak iştirak etti. Ayrıca Cumhurbaşkanına, ahşap yakım sanatçısı Münir Erbörü tarafından 27 aylık binbir emekle hazırlanan dünyada ilk ve tek olan ahşap dağlama yöntemiyle yazılan 30 ciltlik Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

KABAKTEPE: “EMPERYALİSTLERİN GÜCÜNE DEĞİL, YÜCE KUDRET SAHİBİ ALLAH’A TAPIYORUZ”

Her zaman, her yerde Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’la yol yürümeye devam edeceklerini vurgulayan İl Başkanı Kabaktepe, “Dünyaya şu cümleleri haykırmak istiyorum; eyy küresel hegomanlar, ‘Siz köle olun biz sizi yöneten egemenler olacağız’ diyen emperyalist güçler, sizin karşınıza bir Ömer gibi çıkıp ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, sadece 15 Temmuz’da değil her zaman duracağız. Tüm güçlerinizle gelseniz de, tüm teknolojilerinizle insanlarımızı hapsetseniz de, ‘uydular üzerinden yatak odalarınız dahi gözetim altında’ diyerek insanları korku hücresine hapsetmek isteseniz de biz sizin gücünüze tapmıyoruz. Biz; kara kütüğün üzerinde zifiri karanlıkta yürüyen kara karıncanın kalbinin nabzını tutan Allah’a tapıyoruz. Bu inancımızla, her zaman ve her yerde liderimizin arkasındayız.” şeklinde konuştu.

KABAKTEPE: “KUTLU DAVAMIZA EMEK VEREN HERKESE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Kutlu davalarının bugünlere ulaşmasında emeği geçenleri unutmayan Kabaktepe, “Çağ açıp çağ kapatmış, 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmış, dünyayı asırlarca yönetmiş, mazluma ümit şairlere ilham olmuş, bütün kültürlerin ve medeniyetlerin ana kucağı olmuş bu şehrin teşkilat sorumluluğunu şahsıma tevdi etmenizden dolayı büyük onur duydum. Bu vesileyle, kutlu davamız için bugüne kadar verdiği hizmetlerden ötürü Bayram Şenocak’a ve değerli İl Yönetim Kurulu üyelerine, geçmişte görev yapmış Alaaddin Büyükkaya, Mehmet Müezzinoğlu, Aziz Babuşçu Başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

KABAKTEPE: “İLK GÜNKÜ HEYECAN VE RUHLA GELECEĞE KOŞACAĞIZ”

“Bizim bu topraklardaki davamız, çağları aşan bir davadır” diyen Kabaktepe, “Bu dava, Sultan Fatih’in davasıdır. Bu topraklarda beka mücadelesi veren Abdülhamit’in davasıdır. İstiklal Harbi’ni veren ecdadımızın sevdasıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in istiklal davasıdır. Ve tabi ki bu dava; liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın adalet davasıdır, hak davasıdır, mazlumun sesi olma davasıdır. Bu dava; bin yıllık varoluşun ve 200 yıllık çetin bir mücadelenin âvâzıdır. Bu dava, dünyadaki tüm mazlumların umut davasıdır. Liderinin öncülüğünde, teşkilatlarının fedakarlıklarıyla, geçmişte yüzlerce başarıya imza atmış AK Parti hareketinin, ilk günkü heyecanını ve ruhunu geleceğe taşıyacağız. Geleceği konuşacağız ve geleceğe koşacağız.” dedi.

KABAKTEPE: “İSTANBUL TEŞKİLATLARI OLARAK HAYDİ BİSMİLLAH”

2023 ve 2024 seçimlerini kazanacaklarını vurgulayan Kabaktepe, “Başkanlıklar gelip geçicidir, aslolan davadır. Teşkilat işi, gönül işidir. Gönül işi, muhabbetle sağlanır. Bizler sessiz devrimi gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan ile bu günlere geldik. İstanbul’da bir seferberlik ruhuyla çalışacağız, İstanbul kadar kuşatıcı, çoğulcu, renkli, kapsayıcı, sevgi dolu, gönlü geniş olacağız. İstanbul teşkilatı olarak tarihin huzurunda söz veriyoruz; tarihiyle, inancıyla, insanıyla ve ruhuyla bizim olan İstanbul’u yeniden kazanacağız. 2023 ve 2024 seçimlerini kazanacağız. Yapacak daha çok işimiz var. İstanbul’u sokak sokak, karış karış dolaşacağız. Kapısını çalmadık, derdiyle dertlenmedik kimse bırakmayacağız. Diyoruz ki; tarihiyle, inancıyla, insanıyla ve ruhuyla bizim olan İstanbul’u yeniden kazanacağız. Diyoruz ki; İstanbul teşkilatları olarak haydi bismillah. Ve diyoruz ki; vira bismillah. Akıbet tamam inşallah. Haykırıyoruz; elhamdülillah.” dedi.

ŞENOCAK: “DAVAMIZIN NEFERİ OLARAK BİRLİK İÇİNDE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Eski İl Başkanı Bayram Şenocak ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bizim için her kongre yeni bir başlangıç, yeni bir sevinç, yeni bir şölendir. Ben de bugün 3 yıldır büyük bir sorumlulukla taşıdığım AK Parti İstanbul İl Başkanlığı bayrağını, büyük bir onurla devrediyorum. AK Parti’ye gönül vermiş her bir kardeşim yürekten inanır ki; dünyadaki hiçbir makam, AK Parti çatısı altında, liderimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yol arkadaşlığı yapmaktan, daha değerli olamaz. Mevkiler, makamlar geçicidir ama bizim sevdamız, pazara kadar değil mezara kadar sürecek bir sevdadır. Siyasette bizim için her yer, her makam bir mücadele sahasıdır. Bu bir gönül yolculuğu bir kalp ittifakıdır. Bu davanın bir neferi olarak her zaman ve her yerde kardeşlerimle birlik ve beraberlik içinde mücadelemizi sürdüreceğiz.” 

Protokol konuşmalarının ardından yapılan oylama sonucu, AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi’nde Osman Nuri Kabaktepe, 19 sandıkta kullanılan 498 delegenin oyunun tamamını alarak AK Parti İstanbul İl Başkanı oldu.

OSMAN NURİ KABAKTEPE kimdir?

Fatsa’da 1 Aralık 1970’te doğan Kabaktepe, Fatsa İmam Hatip Lisesi’nin ardından Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde eğitimine devam etti. Kabaktepe, lisans eğitiminin ardından aynı üniversitede felsefe alanında yüksek lisans derecesini aldı. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde çeşitli kademelerde görevler üstlenen Kabaktepe, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetimi’nin yanı sıra Genel İdare Kurulu üyeliği yaptı.

2004 Mahalli İdareler Seçimlerinde Saadet Partisi Fatsa Belediyesi başkan adayı olarak yarışan Kabaktepe, geçmiş yıllarda Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı’nı da üstlendi. İlim Yayma Cemiyeti’nde denetim kurulu üyeliği, Türkiye Gençlik Vakfı’nda (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyeliği yapan Kabaktepe, bir dönem Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Maarif Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğine 2016’da seçilen ve halen Vakıf’ta Başkanvekili olarak görevini sürdüren Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babası.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.